הפסטיבל הליטורגי הרביעי בנצרת,  15-18 בדצמבר 2022

אורחים יקרים,

ברוכים הבאים לפסטיבל הליטורגי בנצרת.

הפסטיבל הליטורגי בנצרת חוזר זו השנה הרביעית – גדול יותר וחגיגי מאי פעם. אנו גאים להציג בפניכם אירוע שכבר הפך לחלק מלוח השנה המוזיקלי של חובבי התרבות בישראל: מסורת אמנותית שהולכת ומשתרשת, תוך ביסוס מעמדו של הפסטיבל כאירוע מוזיקה איכותי המושך שוחרי מוזיקה ותיירים רבים לנצרת של ערב חג המולד.

הפסטיבל הולך וצומח משנה לשנה והדבר ניכר בהרחבת היצע הקונצרטים שלנו ובהגדלת מספר המשתתפים בו. יותר ממאה מוזיקאים מהשורה הראשונה ייקחו חלק בפסטיבל השנה, ובראשם אנו גאים לשוב ולארח את מקהל קולגיום ווקאלה האנובר, שתגיע אלינו מגרמניה בהרכב מלא ותקיים שורה של פעילויות שמציתות את הדמיון של כל חובב מוזיקה: החל מקונצרט א-קאפלה מרתק ובו תציע המקהלה תוכנית אמנותית יוצאת דופן במחוזותינו; דרך שיתוף פעולה חד פעמי עם אחינועם ניני – ידידת אמת של עמותת פוליפוני, שתעלה לראשונה בישראל את המופע Dona Nobis Pacem, בליווי גיל דור ורביעיית פוליפוני; וכלה בקונצרט הנעילה של הפסטיבל, שבו תחבור המקהלה לתזמורת הגליל (פוליפוני) ולמנצח הבינלאומי יליד נצרת סלים עבוד אשקר, לביצוע חגיגי של האורטוריה אליהו.

בנוסף יציע הפסטיבל טעימות מעולמות שונים של הליטורגיקה המוזיקלית: שילוב של תפילות, אהבה והודיה בקונצרט צהריים של פניני בארוק; מסע מוסיקלי מהפנט לעולמם של המחוללים הסופיים; ורסיטל נעילה שבו יצללו סלים עבוד אשקר וזמר הבריטון יאיר פולישוק לעומקם של המזמורים המקראיים של דבוז'אק.

הפסטיבל, על תוכניתו המגוונת והפנייה הממוקדת למקורות הליטורגיים של שלוש הדתות המונותאיסטיות, מהווה שיקוף אמנותי לעשייה המתמשכת של עמותת פוליפוני לחינוך. עמותת פוליפוני לחינוך, שמהווה את הרוח החיה מאחורי הפסטיבל הליטורגי, הוקמה כדי לקדם מצוינות מוזיקלית בקרב הדור הצעיר ולא פחות מכך, להשתמש במוזיקה כגשר לחיים משותפים ולשיתוף פעולה בין החברה הערבית והחברה היהודית בישראל. 

היום יותר מתמיד אנחנו מבקשים להשמיע קול  של הרמוניה ואחווה מתוך תקווה לשנה חדשה וטובה. אנו מאמינים שהפסטיבל הליטורגי מביא עמו, מלבד החוויה המוזיקלית הייחודית, את היכולת לחזק את השיתוף בתוך כלל החברה הישראלית על כל מרכיביה.

אנו מזמינים את כולם להגיע לנצרת, לסוף שבוע קסום של מוזיקה באווירת חג המולד שאין דומה לה.

נביל עבוד אשקר

מנהל אמנותי ומנכ"ל פוליפוני לחינוך (חל"צ)