סמואל ברלד, בריטון

זמר הבריטון הגרמני-אמריקאי מחזיק בתואר מוסמך בתחום הפדגוגיה הווקאלית מהאקדמיה למוסיקה של ויסבאדן, ודיפלומה בתחום האופרה מהאוניברסיטה למוסיקה ואומנויות הבמה בפרנקפורט.

סמואל ברלד הופיע בהפקות אופרה בתפקידים הבאים: אוברטו, בהמשרתת הגבירה מאת פרגולזי עם התזמורת הקמארית הישראלית בניצוח של יזהר קרשון; בלקורה, בשיקוי אהבה מאת דוניצטח עם האופרה הירושלמית בניצוחו של עומר אריאלי; סם, בצרות בטהיטי מאת ברנשטיין עם תזמורת הרחוב הירושלמית בניצוחו של עידו שפיטלניק; לפורלו, בדון ג'ובאני מאת מוצרט עם התזמורת הקמארית הישראלית בניצוחו של אריאל צוקרמן ועם הסינפונייטה הישראלית באר שבע בניצוחו של ניר קברטי;  פפגנו, בחליל הקסם מאת מוצרט עם האופרה הירושלמית בניצוחו של עומר אריאלי;   קולטינוס, באונס לוקרציה מאת בריטן עם אופרה אינקוגניטה במינכן בניצוחו של ארנסט ברטמן;  קיסר-על-הכול, בקיסר אטלנטיס מאת ויקטור אולמן בניצוחו של אדריאן סילבין;    הרוזן, בנישואי פיגארו מאת מוצרט עם האופרה הצעירה ריין-מיין בניצוחו של מיכאיל קטב;  פיגארו, בספר מסיביליה מאת פאזיאלו עם האופרה הצעירה ריין-מיין בניצוחו של מיכאיל קטב.

 

רפרטואר הקונצרטים של מר ברלד כולל אורטוריות ושיר אמנותי. מר ברלד הופיע ברסיטלים ברחבי הארץ עם מחזור השירים "הטוחנת היפה" מאת שוברט עם הפסנתרן יונתן זק. לאחרונה שודר רסיטל בו שר שירי שוברט במסגרת "השוברטיאדה הישראלית 2021" עם הפסנתרן עידו אריאל. מופע זה זכה לשבחי העיתונות. כמו כן, ברלד שר את תפקיד הבריטון ב"רקוויאם גרמני" מאת ברהמס בניצוחו של ישי שטקלר. גם מופע זה זכה לשבחים בעיתונות.

צילום: דוד זימנד