טלי קצף

הסופרן טלי קצף, ילידת ישראל, סיימה את לימודי התואר הראשון בזמרה בהצטיינות בבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב והייתה חברה במיתר אופרה סטודיו של האופרה הישראלית.
הרפרטואר האופראי שלה כולל את תפקיד האש (הנער והקסמים), ואלנסיין (האלמנה העליזה),נאיידה (אריאדנה בנקסוס), ג'ילדה (ריגולטו), אדלה (עטלף), פיית החול, פיית הטל וגרטל (הנזל וגרטל), פפגנה ופמינה (חליל הקסם), סוזנה (נישואי פיגרו), דספינה (כך עושות כולן), מדמוזל זילברקלנג (אימפרסריו) ג'ולייטה (קפולטי ומונטקי) וויולטה (לה טראויאטה).
הרפרטואר הקונצרטי שלה כולל בין היתר את המיסה הגדולה בדו מינור והרקוויאם של מוצרט,המגניפיקט של באך, המגניפיקט והגלוריה של ויואלדי,הרקוויאם של פורה, רקוויאם גרמני של ברהמס, המגניפיקט של ראטר והגלוריה של פולנק.
טלי זכתה בפרס השלישי בתחרויות האקדמיה למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה (2010), הפרס הראשון ופרס הקהל בתחרות סדנאת האופרה הבנלאומית בתל אביב (2015) וזוכת פרס בוכהולץ (2016), מלגת אלי ליאון (2015),מלגות קרן רונן (2015-19), מלגת בסר (2017) ומלגת ברקוביץ' (2019).
טלי ערכה את הופעת הבכורה שלה באופרה הישראלית בשנת 2016 בתפקיד קלורינדה (לה צ'נרנטולה) ולאחר מכן שרה בעונת 17/18 את תפקיד טיטניה (חלום ליל קיץ), מכשפה ראשונה (דידו ואנאס) ופרסקיטה (כרמן).
בעונת 19/20 שרה טלי את תפקיד הנזירה רוז (איש מת מהלך/ג'ייק האגי), ברטה (הספר מסוויליה) ועתידה להופיעה בתפקיד הגבירה הראשונה (חליל הקסם/מוצארט) וצשה (שיץ /רכטר).
טלי מופיעה בקביעות עם תזמורות שונות ברחבי הארץ, לפני כשנתיים ערכה את הופעת הבכורה שלה עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית והופיעה בתפקיד קונגונדה בסצנות מתוך קנדיד, בקונצרט מיוחד ללאונרד ברנשטיין.

צילום: רן יחזקאל