טל גנור, סופרן

טל גנור, ילידת תל אביב. סיימה את לימודי התואר הראשון בזמרה בביה״ס למוזיקה ע״ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת ת״א. זכתה בתחרויות האביב בפרס הראשון בזמרה ע"ש מיכל אורן ובפרס חביבת הקהל ע"ש מאירה גרא. זוכת מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל, העמותה הישראלית לאמנויות האופרה, מלגת בסר, אלי לאון ומועדון רוטרי מרטינה פרנקה.

טל היתה חברה ב״מיתר אופרה סטודיו״ של האופרה הישראלית. כמו כן שרה בתוכניות לזמרים צעירים של פסטיבל אקס אן פרובנס בצרפת, האקדמיה ע״ש רודולפו צ׳לטי במרטינה פרנקה וסדנת האופרה הבינלאומית בהדרכתה של ג׳ואן דורנמן בתל אביב ובוירג׳יניה.

הרפרטואר האופראי שלה כולל את בלינדה בדידו ואיניאס של פרסל, דורינדה באורלנדו של הנדל, דרוזילה בהכתרתה של פופיאה של מונטוורדי, אמור באורפאו ואורידיצ׳ה של גלוק, פמינה בחליל הקסם, צרלינה בדון ג׳ובאני וכרובינו בנישואי פיגארו של מוצרט, טבלדו וקול משמיים בדון קרלו של ורדי ומוניקה במדיום של מנוטי.

שרה את תפקידי הסופרן בגלוריה של ויואלדי, במשיח ובדיקסיט דומינוס של הנדל, בהגר וישמעאל של סקרלטי וברקוויאם של פורה.

גנור מופיעה בקביעות באופרה הישראלית ובקונצרטים ברחבי הארץ ובחו״ל עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, פסטיבל האופרה במרטינה פרנקה, הקאמרטה הישראלית, אנסמבל בארוקדה, תזמורת הבארוק ירושלים, התזמורת הסמפונית ירושלים, הסמפונית הישראלית ראשון לציון, התזמורת הסמפונית חיפה, התזמורת הבינלאומית איטליה וקאפלה מדיטרנאה.