טל ארבל – ויולה דה גמבה

 

 

טל ארבל, מוזיקאית רב תחומית בעלת ניסיון עשיר של הופעה וביצוע קונצרטים והקלטות, הפקת אירועי תרבות מיוחדים, הוראת נגינה, העברת הרצאות והנחיית סדנאות וכיתות אומן. טל בעלת תואר מאסטר בויולה דה גמבה ומוזיקה עתיקה מה-Schola Cantorum Basiliensis (באזל, שוויץ).

 

במהלך תקופת מגורים ממושכת בבאזל (שוויץ) ובלונדון (אנגליה) טל ביססה עצמה כנגנית ויולה דה גמבה וירטואוזית המתמחה ברפרטואר סולני וקאמרי מתקופת הרנסאנס והבארוק, כמו גם בנגינת וייל במוזיקה מימי הביניים. היא הופיעה ברסיטלים רבים והשתתפה בסיורי קונצרטים עם הרכבים שונים ברחבי אירופה. בנוסף הדריכה נגני ויולה דה גמבה וקבוצות קונסורט ויולים והעבירה סדנאות למלחינים על מנת לקדם הלחנת מוזיקה בת זמננו לויולה דה גמבה. דיסק הסולו שלה, Gambit – מפגיש את המאזינים עם רפרטואר מגוון ומרענן לויולה דה גמבה מתקופות שונות, וכולל גם קטעים ועיבודים פרי עטה. 

 

בשנת 2019 הקימה טל את אנסמבל קינארו, שהחל את פעילותו עם התכנית: דולסיניאה אהובתי – מוזיקה ספרדית בהשראת סיפורו של דון קיחוטה. טל מעבירה מפגשים והרצאות לקהל הרחב בנושא מוזיקה עתיקה, ובשנת 2018 יזמה ואירגנה, בשיתוף עם נגנית הצ'מבלו יוכבד שורץ, את הכנס הבינלאומי הראשון לביצוע היסטורי בישראל שהתקיים בתל אביב. טל מלמדת ויולה דה גמבה והרכבי מוזיקה עתיקה בקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה (שטריקר) בתל אביב. במקביל טל היא גם מאמנת אישית מוסמכת, המתמחה בתהליכי ליווי ואימון אמנים צעירים להעצמה, ניהול זמן, הרגלי עבודה נכונים והתמודדות עם הפרעות קשב.