יונית שקד גולן צילום יואל לוי

דניאלה סקורקה, סופרן

דניאלה סקורקה החלה את דרכה בקונסרבטוריון למוסיקה בכרמיאל. בצה"ל שירתה כמוסיקאית מצטיינת, ולאחריו השלימה לימודי תואר ראשון באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ובמהלכם העפילה למקומות הראשונים בתחרות הליד ובתחרות מנדלסון. היא זוכת מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל, קרן רונן, מלגת ברקוביץ' ו-IVAI. סקורקה זכתה במקום השלישי בתחרות לשירת בארוק ע"ש צ'סטי באינסברוק, בתחרויות האביב בפרס הראשון בזמרה ע"ש מיכל אורן ובפרס על ביצוע מצטיין ליצירה ישראלית, תרומת מירה זכאי לזכר הוריה.

היא הייתה חברה ב"מיתר אופרה סטודיו" של האופרה הישראלית, וכן הופיעה כסולנית עם גופים מוסיקליים רבים, ובהם – הפילהרמונית הישראלית בניצוח מהטה, הקאמרטה הישראלית בניצוח אבנר בירון, Les Arts Florissants בניצוח כריסטי ו-Les Talens Lyriques בניצוח רוּסֶה.

בין תפקידיה האופראים גילמה את סוזנה/ברברינה בנישואי פיגארו של מוצרט, צרלינה בדון ג'ובאני שלו ודספינה בכך עושות כולן, אנג'ליקה באורלנדו של הנדל, מוניקה במדיום של מנוטי, בלינדה בדידו ואניאס של פרסל, אאורידיצ'ה באורפאו ואאורידיצ'ה של גלוק ובאורפאוס של טלמן, פֶנִיס בארמיד של לוּלי, דִיאָן באַקְטֵאוֹן של שרפנטייה ורחל/רבקה באמהות של זֶבּה.

סקורקה שרה את תפקידי הסופרן במגניפיקט של באך, במשיח, התחייה, שאול, שלמה ובדיקסיט דומינוס של הנדל, בסטאבט מאטר של פֶּרְגוֹלֶזִי, בארבעה מוטטים גדולים של מוֹנְדוֹנְוִיל ברקוויאם ובמיסה בדו מינור של מוצרט, בתהילים מ"ב של מנדלסון, בגלוריה של פולנק ועוד.